sosyal ağlar
Share

2 GECE 3 GÜN TARİHİ MEDENİYETLER  ANTAKYA TURU

1. GÜN >Antakya>Harbiye
Hatay Havalimanında karşılama İlk olarak Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.
öğle yemeğimiz yemek üzere Antakya mutfağının yöresel örneklerini bulabileceğimiz. Sultan sofrası restauranta gidiyoruz.(extra) Yemek molamızın ardından, Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti. Tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı. Antakya kalesinden Antakyanın panoromik seyri Akşam yemeği Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış ünlü Sveyka Restaurantta alıyoruz. (Extra)Burada arap mutfağının seçkin örneklerini tadabilirsiniz. Otele bırakış
2. GÜN Antakya>Vakıflı>Hıdırbey>Samandağı
Sabah kahvaltısının ardından . sabah 09.00’da otelimizden Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiyede Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. Burada Dervişhan Restaurantta (extra) muhteşem deniz ürünlerinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası misafirlerimiz sahilde yürüyebilir. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra  Samandağın’dan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgar tribünlerini görme imkanıda buluyoruz. Buradan Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Akşam yemeği Harbiye Kule Restaurantta (extra) Otele dönüş turumuzun sonu.
3.GÜN  İSKENDERUN
Sabah Kahvaltının ardından İskenderunun 20 km ilerisinde bulunan Payasa hareket. Payas Külliyesinde bulunan Kale, Hamam, Han ve çarşının gezilmesi. İskenderuna hareket İskenderun şehir gezisi. Şirinyer restaurantta öğle yemeği. (extra) Yemek sonrası Arsuza hareket Arsuzda kısa bir molanın ardından Güzelyayla(soğukoluk) yaylasının gezilmesi . Burada çay molası. Havalimanına transfer turumuzun sonu.

DAHİL OLAN HİZMETLER
► Programda belirtilen tüm transferler ► Programda belirtilen tüm geziler ► Profesyonel TÜRKÇE rehberlik hizmeti► Konaklama
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
► Giriş ücretleri ► Zorunlu seyahat acil sağlık sigortası►  Öğle yemekleri►  Akşam yemeği
NOTLAR
►Pamira Ağalar  Turizm gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.
► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Pamira Ağalar Turizm sorumlu değildir.

 

 

 

Written by