BURSA – ESKİŞEHİR TURU

1.GÜN:

Saat 18.30’da  buluşmamızın ardından saat 19.00 da Ereğli – Konya – Çay – Bozüyük yol güzergâhından Bursa’ya hareket ediyoruz.

 2.GÜN:

Saat 07.00 sularında Cumalıkızık’a varış. Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nde yapacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 30dk.lık yolculuk sonrası Bursa’ya varış.
İlk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra yapımında Hacıvat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından Koza Handa serbest zaman veriyoruz.
Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han’da yöresel ürünler (dokuma – ipek ve havlu) bulabilirsiniz.
Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Saitabat Köyü’ne gidiyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde saklı şelaleyi ve köylü pazarlarını gezdikten sonra konaklama yapacağımız  Otel’e varış ve odalarımıza yerleşmemizin ardından otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz.

 3.GÜN:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Eskişehire hareket ve Eskişehir gezimize başlıyoruz.
İlk olarak hayranlıkla gezeceğiniz Balmumu Heykeller Müzesi’ni geziyoruz.
Türkiye siyasetine ve sanat camiasında iz bırakmış birçok ünlünün heykellerinden oluşan ve güzel bir koreografi ile sizlere sunulan müze gezimizin ardından Odun Pazarı Evleri, Kalaycı Arif Sokağı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni gezip Atlı Han’da Lüle Taşı eserlerinden satın alma imkânı buluyoruz.
Ekstra öğle yemeği ardından Porsuk Çayında ekstra tekne turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz.
Tekne gezimizin ardından Antakya’ ya hareket ediyoruz. Geç saatte Antakya’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“BURSA – ESKİŞEHİR TURU” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir